Skocz do zawartości

Witaj na Kuleczky.pl

Stale rozwijany projekt którego początki działalności sięgają listopada 2013 roku. Serwery tworzone z pasją przez ludzi z ogromnym doświadczeniem. Znajdziesz u Nas serwery Counter-Strike, głosowe oraz innych gier. Na forum każdy znajdzie miejsce dla siebie. Możesz tu stale rozwijać swoją karierę! Dziękujemy, że Nas odwiedzasz oraz tworzysz stale rosnącą Społeczność Graczy Kuleczky.pl !

Co ciekawego na Kuleczky.pl ?

Zapraszamy do konkursu Maniak FFA! Graj i zgarnij super nagrody !
Otwarte są rekrutacje na grafika, redaktora forum oraz redaktora fanpage!
Odwiedź koniecznie dział redakcji i bierz czynny udział w życiu na forum, czekają na Ciebie ciekawe wywiady/konkursy/newsy oraz różne serie z użytkownikami Kuleczky.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Skoro nie przeszła poprzednio propozycja z przywróceniem możliwości grania wszystkich map ( dostępnych na serwerze ) w nocy, mam do zaproponowania 2 opcje w związku z mc nocnym 

1. Możliwość grania w weekend ( piątek, sobota ) wszystkich map w nocy

2. Dodanie paru map do mc nocnego np. hell, piranesi, office, dust2002 z możliwością grania ich przez cały tydzień

Znam to z własnej autopsji i widzę, że tutaj z tym mc jest tak samo jak kiedyś było na *** nie istniejącym już serwerze ( zapewne wiele osób wie bądź się domyśla o jaki serwer chodzi ). Standardy standardami, ale wszystko jest do czasu aż się nie przeje. Nie oszukujmy się, ale szału nie ma odnośnie map, w mc nocnym jest ich zaledwie 12 niby nie za mało i nie za dużo, ale na dłuższą metę nie ma co grać bo jedno i to samo w kółko dla osób grających długo na serwie się nudzi... Pewnie padnie zdanie, że inne mapy mogą odstraszyć graczy owszem mapy typu de_clan2_fire, russka itp. to na pewno, ale piraneska czy hell na pewno nie, a nawet jeśli zmniejszy się frekwencja to jak mapa się skończy ludzie wrócą, wiem co mówię bo nie raz to było przerabiane na innym serwerze. Odnośnie punktu 1 wiadomo, że w piątek i sobotę ludzie grają dłużej w nocy niż w ciągu tygodnia stąd taki pomysł. 

Co Wy sądzicie na ten temat ? I jakie mapy chcielibyście, żeby zostały dodane do mc nocnego ?

P.S. Miałam napisać ten temat wcześniej, ale ze względu na to jak forum funkcjonuje nie miałam niestety takiej możliwości...

Edytowane przez Shut Up And Dance!
  • Plus 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Popieram pomysł w całej swojej rozciągłości. 

EDIT: Hell, Office, Piranesi w nocnym mc byłoby mile widziane

W weekend można skrócić godziny nocnego mc tj. żeby się włączał od godziny 4 nad ranem... 

E2: Zawsze pozostaje możliwość votowania lub admini na prośbę części graczy i widząc jak uciekają może zaproponować mapę do zmiany... 

Edytowane przez pfk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pasuje tak jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1 :  de_dust2 (0 votes)
2 :  de_inferno (0 votes)
3 :  de_aztec (0 votes)
4 :  de_nuke (0 votes)
5 :  de_kabul_32 (0 votes)
6 :  de_mirage (0 votes)
7 :  de_train (0 votes)
8 :  de_tuscan (0 votes)
9 :  de_westwood (0 votes)
10 :  de_chateau (0 votes)
11 :  de_cpl_mill (0 votes)
12 :  de_eldorado (0 votes)
 Tu nocne MC tak?

Dodałbym standardy office, russka (fajna mapa ale ogół się liczy),  itp. Nie chcę gadać, ale na weekend coś można dodać. Adrri może vote co dodać na  noc? :D

Edytowane przez Aro[C21 H30 O2]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem nocny mc powinien być zwiększony MAKSYMALNIE do 15 map. Często ludzie na nocnej zmianie pytają o mapę hell, dust2002, i office. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prada przydalo by sie poserzyc wachlaaa jestem za, i nawed powiem ze nie powinno byc wote ze mapy same powine sie zmieniac losowo ;) Pozdrawiam cale FFA hs vm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pkt. 1 jestem za.
Fajnie byłoby również gdyby w nocnym mc można było wybierać ze wszystkich map, a nie tylko z 5 randomowych. Dodawanie nowych map nie wydaje mi się jakoś konieczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No hell moglby wrocic, brakuje tej mapy.

• Plus 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy którzy grają w nocy widzą jeden problem, jak jest mapa nie popularna to ludzie od razu wychodza, jest dd2, aztec, czy infern- to ludzie wracają. Rzeczą oczywista jest że wiele jest osób które znowu standardów nie lubia i szukają czegoś nowego. Moim skromnym zdanie powinniście zrobić jakiś okres próbny (jk wnioskuje Nieprzetwarzalna:) )ale tylko w weekend, zobaczymy jaki bedzie odzew. Ale skoro już zabrałem głos, to troszkę z innej półki( Bluncik mnie zabije:) ), chodzi o przełażenie graczy tak gdzie lepiej, czyli początek rudny i wszyscy pazerni na fragi uciekają do łatwiejszej ekipy- powinny być kicki aż sie to zmieni. Wchodzisz i gdzie Cie wrzuci tam grasz, a nie zaleganie na spekcie czy ciagłe wchodzenie i wychodzeni, by tylko być po wlaściwej stronie, Na Aztecu czy Wescie to juz jest nadgminne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Szuman napisał:

Wszyscy którzy grają w nocy widzą jeden problem, jak jest mapa nie popularna to ludzie od razu wychodza, jest dd2, aztec, czy infern- to ludzie wracają. Rzeczą oczywista jest że wiele jest osób które znowu standardów nie lubia i szukają czegoś nowego. 

Dokładnie osoby, które grają często w nocy znają temat jak to wygląda. Jedyną przeszkodą jest strach przed tym, że jak zostaną udostępnione wszystkie mapy do wyboru w nocy zmniejszy się frekwencja, a to jest nie prawda bo w nocy tak naprawdę nie ma gdzie grać oprócz serwerów only dd2. Najważniejsza jest atmosfera na serwie i ludzie, którzy ją tworzą ;) Nie raz się widzi jak ludzie nowi, którzy do nas przychodzą witając się na forum wspominają o atmosferze jaka panuje na serwerze, więc w oczach innych serwer jest na bardzo dobrym poziomie. W nocy nie raz widziałam, że ludzie, którzy przychodzą do nas są zdziwieni, że tak późno jeszcze tyle osób gra, a jak wiadomo jeśli panuje fajna atmosfera to i ludzi przyciąga. Odnośnie map wiadomo, że są ludzie, którzy wolą standardowe mapy i tacy, którzy wolą niestandardowe tylko, że w mc nocnym przewagę mają mapy  standardowe. Jedyną niestandardową mapą w mc nocnym jest chateau, które jest często grane. Stąd mój pomysł, żeby urozmaicić mc nocny dogadzając zwolennikom standardowych i niestandardowych map ( bez podtekstów :giggle:). 

P.S. Liczę na większe grono wypowiadających :) 

• Plus 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł. Zgadzam się że czasem robi się nudna jak po 2 godzinach na serwerze 3ci raz pojawia się ta sama mapa :)
Dodać więcej, i tak każda mapa kończy się głosowaniem.

• Plus 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Szuman napisał:

Ale skoro już zabrałem głos, to troszkę z innej półki( Bluncik mnie zabije:) ), chodzi o przełażenie graczy tak gdzie lepiej, czyli początek rudny i wszyscy pazerni na fragi uciekają do łatwiejszej ekipy- powinny być kicki aż sie to zmieni. Wchodzisz i gdzie Cie wrzuci tam grasz, a nie zaleganie na spekcie czy ciagłe wchodzenie i wychodzeni, by tylko być po wlaściwej stronie, Na Aztecu czy Wescie to juz jest nadgminne.

Co do propozycji Niepowtarzalnej jestem za.

Co do tekstu Szumana to już nie. No nie możesz narzucać, gdzie kto ma grać, skoro no. ja sam nie nawidze tych dwóch wspomnianych map i np nigdy ich nie nominuje i nie głosuje na nie, bo wiem, że te mapy są jednostronne i  wolę grać tam gdzie coś pogram. Bo jeśli na aztecu nie masz zgranej ekipy to w tt nic nie ugrasz . Nie oszukujmy się każdy może przychodzi tu dla zabawy, ale raczej nikomu się nie będzie podobać, że ma minusowe staty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi to LOTTO :D

• WTF? (neutral) 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Skoro nie przeszła poprzednio propozycja z przywróceniem możliwości grania wszystkich map ( dostępnych na serwerze ) w nocy, mam do zaproponowania 2 opcje w związku z mc nocnym 

A dlaczego nie przeszła ? Ponieważ niewielka grupa osób apelująca o zwiększenie niestandardowych map oraz wydłużeniem powtarzalności map w głosowaniu przyczyniła się do upadku serwera w nocy. Pod tym płaczem niepotrzebnie się ugiąłem, przyklepałem, a serwery na przestrzeni listopada/grudnia się wyludniły.

http://www.kuleczky.pl/index.php?/topic/85480-słaba-frekwencja/
http://www.kuleczky.pl/index.php?/topic/86343-puste-ffa-mapy/

Cytat

1. Możliwość grania w weekend ( piątek, sobota ) wszystkich map w nocy

2. Dodanie paru map do mc nocnego np. hell, piranesi, office, dust2002 z możliwością grania ich przez cały tydzień

1. Tutaj nie ma opcji powrócenia do wszystkich map. Mieliśmy już taką sytuacje, w której to mając pełny nocny tryb mapcycle serwer przy piątku w nocy i sobocie stał praktycznie pusty. Kilku adminów i część graczy zgłaszało mi ten problem. Egzotyka niestety odstrasza i nie ma często znaczenia czy jest to weekend czy nie.

Odkąd wprowadziliśmy żelazny sztywny tryb w oparciu o klasyczne najpopularniejsze mapy serwer poszedł wyraźnie w górę. Z każdej strony słyszałem pochwały, że jest on praktycznie cały czas pełny. Od tego czasu w ciągu 2 miesięcy poszliśmy o +300 pozycji w rankingu GT i zanotowaliśmy rekordowe miejsce. TO WSZYSTKO BYŁO SPOWODOWANE WŁAŚNIE NOCNYM KLASYCZNYM TRYBEM. Nie wiem ile można razy wałkować ten sam temat i tłumaczyć garstce osób, że nie zmienią myślenia setek innych graczy, którzy właśnie wolą STANDARDY. Ze statystykami nie można rozmawiać i nie bez powodu najwyższe miejsca w rankingach zajmują onlydd2 oraz superklasyki. FFA musi jakoś te dwa światy odpowiednio równoważyć i ta równoważnia w tym momencie jest idealna o czym świadczą statystyki:

http://www.kuleczky.pl/index.php?/topic/88289-rekordowe-ffa/

2. Tutaj można pójść na kompromis, można pomyśleć o ewentualnej zmianie 2 map z obecnego nocnego mapcycle + dodaniem 1 maks 2 map, zwiększając tryb do 13-14 stu map. Lecz z tym podniesieniem ilości map też się jeszcze na trochę wstrzymam, bo trochę przyzwyczailiście mnie do tych złych decyzji związanymi z niestandardowymi mapami. Mianowicie mam na myśli, część osób (maks 10) którzy krzyczą i apelują o daną mapę, ja ją dodaje, a w konsekwencji i tak nie jest grywalna na serwerze. Przykłady? (russka, torn, italy). Piranesi wg statystyk też jest niechętnie grywalna i trzeba to obiektywnie przyznać.

Aktualnie widzę to tak:

- de_eldorado

+ by_hell

+ de_office

+ de_dust2002

Niestety, ale poza tymi wymienionymi mapami jest przepaść w grywalności.

• Plus 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rozumiem @Adrri, że jesteś nieugięty, że trzymasz się twardo statystyk, ale prawdę mówiąc nie grasz w nocy, więc nie wiesz jak to wygląda na serwerze. Ty widzisz to od strony statystyk my stali nocni gracze od strony praktyki. Nie raz widzę jak ludzie nominują mapy, których nie ma w mc nocnym - estate, cbble, hell, dust2002 ( o którym zostało wspomniane ). Wtedy sobie myślę kurde przecież estate w nocy by spłoszyło ludzi z serwera, więc ta mapa raczej odpada. 

Cytat

Nie wiem ile można razy wałkować ten sam temat i tłumaczyć garstce osób, że nie zmienią myślenia setek innych graczy, którzy właśnie wolą STANDARDY.

Sorry, ale w tym rzecz, że wiele ludzi nie myśli... nie oszukujmy się, ale nie myśli! Sam fakt kiedy zbliża się czas mc nocnego ludzie nominują w większości mapy standardowe, które są zawsze wybierane, więc nie ma nawet szans zagrać czegoś niestandardowego zanim wejdzie mc nocny. 

Cytat

Mianowicie mam na myśli, część osób (maks 10) którzy krzyczą i apelują o daną mapę, ja ją dodaje, a w konsekwencji i tak nie jest grywalna na serwerze

Co jest w tym najlepsze, że sami krzyczą o te mapy, a potem ich nie grają :D 

Fajnie, że jesteś przychylny do 2 opcji, którą zaproponowałam zawsze jakieś urozmaicenie w mc nocnym się przyda :)  

Również cały czas jestem za dodaniem tych map do mc nocnego:

+ by_hell

+ de_office

+ de_dust2002

P.S. Teraz tylko określ kiedy wprowadzisz zmiany z dodaniem tych map do mc nocnego

@Wietnamka te mapy, które przytoczył Aro są w mc nocnym... :facepalm2:

Edytowane przez Shut Up And Dance!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Szuman napisał:

Wszyscy którzy grają w nocy widzą jeden problem, jak jest mapa nie popularna to ludzie od razu wychodza, jest dd2, aztec, czy infern- to ludzie wracają. Rzeczą oczywista jest że wiele jest osób które znowu standardów nie lubia i szukają czegoś nowego. Moim skromnym zdanie powinniście zrobić jakiś okres próbny (jk wnioskuje Nieprzetwarzalna:) )ale tylko w weekend, zobaczymy jaki bedzie odzew. Ale skoro już zabrałem głos, to troszkę z innej półki( Bluncik mnie zabije:) ), chodzi o przełażenie graczy tak gdzie lepiej, czyli początek rudny i wszyscy pazerni na fragi uciekają do łatwiejszej ekipy- powinny być kicki aż sie to zmieni. Wchodzisz i gdzie Cie wrzuci tam grasz, a nie zaleganie na spekcie czy ciagłe wchodzenie i wychodzeni, by tylko być po wlaściwej stronie, Na Aztecu czy Wescie to juz jest nadgminne.

słusznie pan gadasz ..:polewaj: CI

Ale Adrri zna się na rzeczy dajcie

W dniu 24.03.2018 o 02:29, Aro[C21 H30 O2] napisał:

1 :  de_dust2 (0 votes)
2 :  de_inferno (0 votes)
3 :  de_aztec (0 votes)
4 :  de_nuke (0 votes)
5 :  de_kabul_32 (0 votes)
6 :  de_mirage (0 votes)
7 :  de_train (0 votes)
8 :  de_tuscan (0 votes)
9 :  de_westwood (0 votes)
10 :  de_chateau (0 votes)
11 :  de_cpl_mill (0 votes)
12 :  de_eldorado (0 votes)
 Tu nocne MC tak?

Dodałbym standardy office, russka (fajna mapa ale ogół się liczy),  itp. Nie chcę gadać, ale na weekend coś można dodać. Adrri może vote co dodać na  noc? :D

:nyes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam gdzie gracze nie spoglądają,

grać w nocy co nie mają.

Szanowny opiekunie serwera,

wiemy, że nie chcesz bardziej dziurawić sera.

Lecz jedną mapę na próbę dodać prosimy,

bo w nocy się na tym samym nudzimy.

Statystyki prowadzić stale,

Sprawdzać na nowej mapie... ale...

Jeśli się nie sprawdzi, to może inną wypróbować,

a nie wszystkie nowości i zmiany w archiwum chować.

Bo jeśli frekwencja w nocy ma się utrzymać,

to z graczami nocnymi trzeba trzymać ;).

Popieram inicjatywę. A skoro mowa o statystykach to wybrać statystycznie najlepszą na start JEDNĄ mapę. Dodać komunikat o jej możliwym graniu w nocy. Ba: nawet zrobić vote można czy się podoba mapa (po np. 2 rundach) czy słaba. Tak samo monitoring czyli statystyki dodać odpowiednie. Ile gra osób (czy grają bywalcy, czy nie). Wszystko wspominają statystyką można rozbudować by niestandardówka zachęcała. Wyjdzie jedna osoba, wejdą dwie.

• Super! (+) 1
  • WTF? (neutral) 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.03.2018 o 19:18, ™ hs`vm.u Kuleczky napisał:

To prada przydalo by sie poserzyc wachlaaa jestem za, i nawed powiem ze nie powinno byc wote ze mapy same powine sie zmieniac losowo ;) Pozdrawiam cale FFA hs vm

Tutaj muszę zgodzić się z kolegą wyżej podpisanym .

Przy takim losowym wyborze map ludzie nie mieliby pretensji do siebie nawzajem za wybrane mapy.

Poza tym w zupełności popieram pomysł autora tematu + dodałbym jeszcze parę ciekawych map w dzień , a nie tylko dust>train>nuke>inferno>kanul>dust>west i tak w nieskończoność .

• Super! (+) 1
  • Plus 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piekny pomysl, niech Ci Chrystus w dzieciach wynagrodzi! :)   hell piranesi, dust2002 piekne mapki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko dodam, że te nieszczęsne kartonowe eldorado już dawno powinno być usunięte z nocnego mc:e7, 20 graczy na serwerze, a tu jakiś zwolennik kartonów sobie to nominuje i zostaje 10 osób na serwerze, bo uciekają na dd2. Popieram Jarka 15 map na noc, byłoby dobrym wyjściem z sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam grać Eldorado, po prostu kocham tą mapę, ale muszę zgodzić się z @Olvido eldorado powinno być usunięte z nocnego mc, dlaczego ? Odpowiedz macie post wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie będzie takiej mapy, która będzie wszystkim pasować. Osobiście Eldorado mi nie leży, jednak gram tą mapę. Nowości także bywają trudne, ale są do ogarnięcia. Niektóre nawet i można polubić. Na pewno stanie w miejscu z mapami nie pomoże w dłuższej perspektywie czasu. Owszem z początku nowa mapa w MC nocnym może obniżać graczy, ale chyba nie chodzi o patrzenie na przestrzeni 2 tygodni itp., jak to się kształtuje bo mało to by mówiło.

+ by_hell

+ de_office

+ de_dust2002

Popieram, by dodać. Dwie z nich na pewno znam, jedna to może być wyzwanie ;)

Edytowane przez PanStrasznegoPrawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.03.2018 o 03:26, Olvido napisał:

Ja tylko dodam, że te nieszczęsne kartonowe eldorado już dawno powinno być usunięte z nocnego mc:e7, 20 graczy na serwerze, a tu jakiś zwolennik kartonów sobie to nominuje i zostaje 10 osób na serwerze, bo uciekają na dd2. Popieram Jarka 15 map na noc, byłoby dobrym wyjściem z sytuacji. 

Ale skoro jest 20 graczy i 5 map do wyboru, to przecież to eldorado musi wygrać w głosowaniu, żeby było następną mapą. ja tam eldorado lubię i ta mapa ma dużo zwolenników jak i przeciwników. Co do propozycji, to napewno więcej ludzi zagra eldorado niż choćby hella. Ale pomysł z 15 mapami jest jak najbardziej słuszny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, GaNter napisał:

Ale skoro jest 20 graczy i 5 map do wyboru, to przecież to eldorado musi wygrać w głosowaniu,

Nie wiem kompletnie, co chciałeś przekazać tym zdaniem. 

Vote wygląda następująco -> kto pierwszy ten lepszy, zwolennik nominuje jako pierwszy eldorado, ludzie z automatu, czy nawet przypadkiem klikną tę jedynkę i zostanie wybrana mapa eldorado. Co jest równoznaczne ze spadkiem graczy na serwerze. Owszem, nie zawsze, ale nocami ludzie chcą grac mocne standardy lub mapy normalne, nie kartony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może grajmy w nocy tylko standarty i niech z FFA zrobi się 4MAPS. A z drugiej strony to również są gracze, którzy chcą grać te "kartony". A skoro masz taki problem z tą mapą to jak widzisz, że z 20 osób robi się 10 to nie możesz dać VOTE na inne mapy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.