moose`

Recenzja serialu "The Originals"

3 posty w tym temacie

the-originals-54590e0155542.png

Nazwa oryginalna: The Originals

Polska nazwa: Pierwotni

Gatunek: Dramat, Fantasy, Horror

Twórca: Julie Plec

Reżyseria: Brad Turner, Joshua Butler, Jeffrey G. Hunt, Michael A.

Allowitz, Chris Grismer, Jesse Warn, Joseph Morgan, Millicent Shelton

Fabuła

Opowieść o najstarszej rodzinie wampirów na świecie, która zobowiązała się przed wiekami pozostać na zawsze razem. Klaus, pół wampir, pół wilkołak, powraca do Nowego Orleanu- miasta, które wraz z najbliższymi wybudował kilkaset lat temu. Spotyka się z Marcelem posiadającym całkowitą kontrolę nad mieszkańcami. Zaprzyjaźnia się z nim, by znów przejąć władzę nad miastem. Zawiera za jego plecami sojusze z jego wrogami. Wkrótce dowiaduje się, że Hayley przyjechała do dzielnicy, aby poznać historię swojej rodziny. Ich losy się krzyżują, gdy okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, a ojcem jej nienarodzonego dziecka jest Klaus. 

Zwiastun

https://www.youtube.com/watch?v=GXrDYboUnnw

Własny opis, spostrzeżenia oraz recenzja

Jeśli oglądał ktoś "Pamiętniki Wampirów", z pewnością będzie już znał większość bohaterów. W Pamiętnikach była rodzina tak zwanych "Pierwotnych" czyli tytułowych originalsów. W Pamiętnikach przewijali się oni tylko przez poszczególne sceny, The Originals jest natomiast opowieścią głównie o nich. Nie trzeba jednak najpierw oglądać Pamiętniki, by wiedzieć o co chodzi w powyższym serialu. Serial ten ma wiele wątków, opis fabuły to zaledwie początek przygody. Serial jest nasycony tyloma wątkami, że nie sposób ich wszystkich wymienić i byłby to niezły spoiler. Robiąc szybkie rozeznanie, w serialu zakochają się fani wampirów, wilkołaków i czarownic. Świat realny, przeplata się ze światem fantastyki w taki sposób, że po pewnym czasie zaczynasz wierzyć, że rzeczywiście mają moce. Moim zdaniem nie jest on przesadzony, jeżeli chodzi o tą kwestię. Myślę, że zarówno panie jak i panowie znajdą tu coś dla siebie. Możemy tu dostrzec zarówno miłość, przyjaźń jak i sceny walki, dużo krwi i trochę przemocy. Dążenie do władzy oraz głęboki motyw rodzinnej więzi. Wiele wzlotów i upadków w życiu bohaterów. Najchętniej oglądałam ostatnie dwa sezony. Polecam miłośnikom fantastyki. Twórcy serialu z pewnością trafili w mój gust. Opowieść wciąga odbiorcę już od pierwszego odcinka. Oglądając to, chciałam widzieć coraz to nowsze odcinki. Świat pierwotnych pochłonął mnie niesamowicie. Ogromny plus dla scenażystów i reżyserów.

Źródło: filmweb oraz własne myśli

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądałam, niestety skończyłam na trzecim sezonie, ale jak znajdę chwilkę wolnego czasu, to na pewno dokończę. 

I oczywiście polecam, Nikola - serialowy maniak :giggle:

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miałem w planach obejrzeć, ale cały czas myślałem, że jest spin-offem Pamiętników. dzięki za namówienie :D bardzo dobra robota, leci plusik od Rodzi Rity - serialowego maniaka numer 2 XD :awe

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.